Gaziantep Oto Ekspertiz Tavsiyeleri

Gaziantep Oto Ekspertiz Tavsiyeleri

Gaziantep’te her gün binlerce ikinci el araç alım satımı yapılıyor. İkinci el araç alırken mağdur olmamak adına Gaziantep oto ekspertiz tavsiyeleri için doğru adrestesiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan oto ekspertiz, ikinci el araç alırken vatandaşların mağdur olmaması noktasında büyük önem taşır. Bu yüzden ekspertiz yaptırırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Aynı renk, aynı plakalı biri kazalı biri orijinal olan aracı siz notere gidene kadar değiştirebilen kişilerle karşılaşılmaktadır. Bu nedenle kesinlikle noterle anlaşmalı bir ekspertiz firmasıyla çalışın ve ekspertiz yaptırdığınız aracı satın alana kadar yanından ayrılmayın.

Satın aldığınız ikinci el otomobilin şasisinin durumu, kazalı olup olmaması, alt taban saçları, boya kalınlığı, döşemeleri, lastiklerinin durumu ve çeşitli orijinal parçaları kontrol edilirken bunlara ek olarak otomatik şanzıman ve motorun genel görünümü satın almadan önceki dikkat edilmesi gereken noktaların başında gelir. Bir de aracı satın aldıktan sonra gözden geçirilmesi gereken parçalar vardır. Özellikle triger kayışı, fren hortumları, rot, rot başı gibi ön takım parçaları ve süspansiyon gibi birçok parçanın kontrollerinin yapılması gerekir.

İşte ikinci el otomobil alacaklar için Gaziantep oto ekspertiz tavsiyeleri:

Araçlar için hayati önem taşıyan fren sisteminin ilk etapta fren balataları kontrol edilmeli, gerekiyorsa değiştirilmelidir. Fren diskleri ve varsa kampanaların yüzeyleri de kontrol edilmeli, gerekiyorsa onarılmalı veya yenilenmelidir. Fren hidrolik seviyesi de kontrol edilmeli, eğer bir eksilme varsa sistemde bir probleme de işaret edebilir. Ancak özellikle 10 yaşın üstündeki otomobillerin fren hortumlarının mutlaka yenilenmesi, fren merkezi ile pistonların kontrol edilmesi gerekir. Fren sisteminin çalışmamasıyla sürüş sırasında karşılaşacağınız bu sürpriz size sıkıntı yaşatabilir.

Süper Test Oto ekspertiz olarak süspansiyon, boya, kaporta, motor performans, yanal kayma ve fren testi gibi hizmetler sunuyoruz.

İkinci el araçlarınızın arıza titiz ve güvenilir bir şekilde yapıyoruz. Uzman ekibimiz ile tüm ekspertiz hizmetini alıp gönül rahatlığı ile araç alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Hizmetlerimiz

Blogdan Başlıklar