Oto Ekspertiz Başlıca Testler ve Özellikleri

Oto Ekspertiz Başlıca Testler ve Özellikleri

MOTOR PERFORMANS TESTİ

Aracın motor performans testi dinamometre cihazı kullanılarak yapılmaktadır .Dinamometre manuel, otomatik vitesli önden çekişli veya arkadan itişli araçlarda motorun gücünü ve torkunu ölçmeye yarayan cihazdır.

Motordaki en ufak düzensizlikleri dahi grafiklerle gösterir bu grafiklerde ateşleme sistemini ve yakıt emme sistemini de görmek mümkündür. Ayrıca modifikasyon öncesi ve sonrası ölçümler sayesinde yapılan işlemlerden kazanılan gücü net olarak tespit eder.

Araçların motor tork ve güç ölçümlerinin yapılılarak, motor şanzıman vuruntu kontrolleri, vites geçiş aralıkları kontrolü de sağlanmış olur.

FREN TESTİ

En eski ve en çok kullanılan fren test yöntemi olan bu sistem ülkemizdeki TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında da kullanılmaktadır. Bu testte aracın fren sistemleri, balata uyumu disk ve kampana ovalitesi frenler arasındaki sağ - sol sapmalar ve maksimum fren tutuşu kontrol edilir. Bu veriler grafiklere aktarılarak rapor halinde sunulur. Fren testimizde başarıyla geçen araçlar TÜVTÜRK muayeneden garanti geçer.

KAPORTA VE BOYA TESTİ

Kaporta ve Boya testi sonucunda otomobilinizde öğrenecekleriniz ;

* Otomobilin kazası olup - olmadığını,

* Kaporta da herhangi bir parçanın değişip - değişmediğini,

* Otomobilin fabrika çıkışından sonra boya ile müdahale edilip - edilmediğini ,

* Aracın devrik olup - olmadığını,

* 2 araçtan 1 araç yapılıp - yapılmadığını,

* Tavan geçirip - geçirilmediğini,

Sıfır araç alımlarında çok karşılaşılan tır'dan devirme, düşürme gibi durumlar sonrası sıfır araçlarda olan sorunların hepsi tespit edilebilmektedir,

 

Hizmetlerimiz

Blogdan Başlıklar