Hakkımızda

40 Yıllık otomotiv alt yapımızı Dünya ve TSE Standartlarında testler y...

Misyonumuz

Dünyada kullanılan en yeni model cihazlarımızla, profesyonel servis im...

Vizyonumuz

Süper Test Oto Ekspertiz Firması olarak çalışanlarımızın konusunda uzm...

2.el araç alacağınız zaman bize getirdiğiniz de otomobili genel bir kontrolden geçiriyoruz. Motor gücünü ve performasını, araçta kaza olup olmadığını ve herhangi bir boya veya tamirat geçirip geçirmediğini öğreneceksiniz. Ayrıca test sonunda tüm testlerimizin sonuçlarını dosya halinde almış olacaksınız.

 

Tabiki başka bir yerde otomobili test ettirebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isteriz ki, otomobili yetkili servise götürdüğünüz zaman test süreçlerini göremeyeceksiniz ve ayrıca bunun için daha çok masraf etmek zorunda kalacaksınız. Yetkili Servis dışında sanayide ki herhangi bir ustaya da gösterebilirsiniz. Ancak bu seferde test göz ile yapılacak ve sonunda size herhangi bir dosya verilmeyecektir. Bizim testlerimiz ise en son teknoloji cihazlar ile yapılmakta ve bunu çok iyi bilgi birikimine sahip uzman personelimiz tarafından yapılmaktadır.

KM doğruluğu yapan herhangi bir cihaz bulunmamaktadır. Aslında KM bilgileri otomobillerin beyin mekanızmasına yazılmaktadır. Bunu otomobili bilgisayara bağlatarak öğrenebilirsiniz. Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki herşeyin bir yolu bulunduğu gibi beyindeki bilginin de değiştirilme ihtimali çok yüksektir. Bunun için en kesin sonucu otomobilin yetkili servisine telefon ederek otomobilin plakasını verip geçmiş servis raporlarından en son bakımdaki KM sini öğrenerek KM'nin doğru olup olmadığını bulabilirsiniz.

2.El bir otomobil alacaksanız sırası ile şu yolları izlemelisiniz, * Otomobili ilk olarak bize getirmek ve test ettirmeniz. Çünkü ilk olarak bize getirdiğiniz zaman otomobil'in mevcut durumunu öğrenmiş olacaksınız. * Otomobili biz de test ettirdikten sonra eğer otomobili almaya karar verdiyseniz yetkili servisine telefon ederek plakayı verip otomobilin geçmişini öğrenmeniz. Bu sayede hem otomobilin KM kontrolünü yapmış olacak ve en son bakımının nezaman yapıldığını da öğrenmiş olacaksınız. Ancak burda şunu belirtmek isteriz ki malum otomobil sahiplerinin hepsi yetkili servislere gitmiyor. Bundan dolayı siz sadece yetkili servise son gidiş tarihi ve KM'sini öğrenmiş olacaksınız. * Sigorta şirketlerinden herhangi birini arayarak otomobilin şase numarasını verip sigorta şirketleri tarafından bir problemi olup olmadığını öğreniniz. Bu işlem de ise otomobilin pert'e çıkarılıp çıkarılmadığını öğrenmiş olacaksınız.

Halk arasında pert kelimesi genelde otomobil'in tamamen hasarlı ve kullanılamayacak durumda olduğu olarak bilinir. Ancak pert kelimesinin anlamı bu şekilde değildir. Sigorta şirketleri otomobilleri iki türde perte çıkartırlar. 1. Otomobil kaza geçirir ve hasar otomobil bedelinin %50'sinden fazla olacak şekilde çıkarsa sigorta şirketleri otomobili alır ve sigortalıya otomobil bedelini öder. Daha sonra sigorta şirketi bu aracı pert olarak işler ve araç artık perttir. 2. Bir diğer pert şekli ise. Otomobil çalınır ve sigorta şirketi otomobilin bedelini sigortalıya öder. Bir süre sonra otomobil bulunacak olursa otomobil sigorta şirketinin üzerine geçer. Sigorta şirketi de otomobili perte çıkarır.